Dětská kola jsou skvělá pro rodinné výlety

Cyklistika je úžasný rodinný sport. S dětmi se jí můžete věnovat od útlého věku, tří až čtyř let.

K výletům s dětmi je potřeba mít to správné vybavení. Nejdříve je to vozítko za kolo. Dětské vozíky jsou v posledních měsících velmi diskutovaným tématem. V únoru 2012 schválili poslanci novelu zákona o silničním provozu, která vrátila vozíky zpět na silnici. Není se třeba obávat žádného postihu.

Děti můžete samozřejmě převážet i na sedačce na kolo. Ty jsou vhodné pro děti od šesti měsíců, od doby, kdy dítě dokáže udržet hlavičku vzpřímeně. Nosnost sedaček je do 20 kg.

Pro nejmenší děti odrážedlo

Odrážedlo je určeno pro dítě, které již umí chodit. Odrážedlo je kolo bez klik a pedálů a slouží k nacvičení rovnováhy dítěte. Usnadňuje přechod na dětské jízdní kolo.

Kdy na dětské kolo?

To je značně individuální podle vloh a schopností dítěte. Většinou to bývá kolem třetího roku věku. Nejmenší dětská kola mají velikost 12 až 14 palců, slouží k naučení šlapání a brzdí se na nich "protišlapem".

Na takových kolech již můžete vyrazit i na delší, několikakilometrovou vyjížďku. Dítě vždy musí mít přilbu na kolo, případně chrániče loktů a kolen. Nezapomínejte také na pitný režim a nepřepínejte síly vašeho potomka.

Dětské kolo DHS Countess 1402 14"

Dětské kolo DHS Countess 1402 14" - model 2016


Publikováno: 4. 1. 2014