Nejlepší rodinné cyklostezky

Pořídili jste už i nejmenším dětská kola, takže je celá rodina dobře vybavená? Možná teď uvažujete, kam by bylo nejlepší společně vyrazit, abyste ještě využili výhody letních dnů. Představíme vám čtyři oblíbené rodinné cyklostezky, vedoucí krásnou českou krajinou. 

Neobyčejně přitažlivá je pro cyklisty malebná a rovinatá jižní Morava. Milovníci aktivního odpočinku se po jejích značených trasách mohou vydat i do Rakouska. Příjemný rodinný cyklistický výlet nabízí okolí vodní nádrže Nové Mlýny, ale i Pavlovské vrchy.

1. Lichtenštejnská stezka měří 39 kilometrů, začíná a končí ve Valticích, a je zaměřena na poznávání památek Lednicko-valtického areálů a přírody.

2. Z Mikulova kolem Pavlovských vrchů vede rodinná cyklostezka, měřící 29 kilometrů a prezentující kromě jiného také světoznámé Dolní Věstonice.

3. V kterémkoliv ročním období můžete poznávat krásy Šumavy. Spolu s Lipnem ji každý měsíc navštíví stovky tisíc turistů, zejména Pražáků a Jihočechů. Národním parkem Šumava vede cyklostezka jako stvořená pro nejmenší cyklisty. Trasa, kopírující železnici, je dlouhá 16 kilometrů, a ještě se dá o čtyři prodloužit k Novému Údolí, hraničnímu přechodu s Bavorskem.

4. Ideální trasa pro rodiny na kolech se nachází ve východní části republiky, okolo řeky Bečvy. Nabízí krásnou přírodu Beskyd, pamětihodnosti jako rožnovský skanzen a z gastronomického poznání vynikající frgál nebo speciality místních farmářů.
Od pramene Bečvy až po soutok s Moravou za jeden den jistě nedojedete, protože tato cyklostezka měří 141 kilometrů. Můžete si ale vybrat úsek, který bude vaší rodině s ohledem na věk a zájmy dětí nejlépe vyhovovat, a navštívit třeba Valašské Meziříčí nebo Vsetín. 


Publikováno: 30. 7. 2014