Helma - nedílná součást dětského kola

Dětská helma na kolo je povinná pro děti a mládež do 18 let. Přilba je však zásadní a nezbytnou bezpečnostní výbavou každého cyklisty.

Nepouštějte své dítě na kolo bez helmy (ani před dům) a jedete-li s ním, vezměte si přilbu také. Stanete-li se pro dítě dobrým příkladem, nebude proti nošení helmy protestovat. Pádu sice helma nezabrání, ale dokáže výrazným způsobem zmírnit jeho následky a zamezí devastujícím poraněním v oblasti hlavy.

Helmy na kolo jsou dnes navíc atraktivní a propracované do posledního detailu. Představíme si nejnovější trendy v oblasti bezpečnosti malých i velkých cyklistů.

Žádané jsou pohodlné helmy na kolo

Komfort cyklisty je dnes pro výrobce helem na prvním místě. Nové cyklo přilby mají i 28 větracích otvorů a stále nižší hmotnost. Právě nízká váha při zachování bezpečnosti je dalším z trendů. Populární jsou také integrované síťky proti hmyzu a kvalitní vnitřní polstrování. Vše pro pohodlí cyklisty, proti pocení hlavy.

Inovacemi k vysoké bezpečnosti

V poslední době se začala používat technologie IN MOLD - přímého vstřikování polyesteru do skeletu. Díky tomu je helma pevná a má nízkou hmotnost. Samozřejmostí je ergonomický tvar helmy, minimální odpor vzduchu a co nejpřesnější regulace velikosti stahováním pásků pod bradou.

Na co si dát pozor při nákupu helmy na kolo:

  • cyklistické přilby musí mít certifikáty podléhající přísným evropským normám CE-1078 německé zkušebny TÜV-GS
  • každá helma musí na hlavě dokonale sedět, což je zejména u dětí nutné stále hlídat

Jezděte s přilbou, jezděte bezpečně - celá rodina. 


Publikováno: 2. 6. 2016