Kola pro děti od 2 let

První dětská kola se většinou pořizují tříletým dětem, ale možná máte mimořádně zdatné dvouleté dítě, a také už ho chcete v sedle kola osamostatnit. Rozhlédněte se v kategorii 12palcových dětských kol.

Dětská kola 12 palců - pro začínající cyklisty

První dětská kola mají velikost 12 až 14 palců, přídavná odnímatelná kolečka a atraktivní design, například Hello Kitty, Kawasaki, Princess, Galaxy Fenix. Děti s výškou 90 až 110 cm ve věku 2 až 3 let se na nich naučí šlapat a brzdit „protišlapem". 

Tipy k výběru kola pro děti od 2 let

Je už vaše dítě velké na odrážedlo? Tak mu vyberte první opravdové kolo. Neuspěchejte to však, dejte pozor hlavně na velikost. Někdo 12palcové kolo vynechá a pořídí rovnou kolo 16palcové pro přibližný věk 3 - 6 let. Je nutné, aby dítě dosáhlo nohama na zem a mělo řídítka zhruba ve výšce pasu.

Velkou chybou je vybírat větší kolo, do kterého má dítě tzv. "dorůst". Takové kolo je pro dítě těžce ovladatelné a daleko více mu hrozí úraz. Řazení není u kol do 20 palců nutné, děti ještě nemají sílu ho ovládat.

S prevencí úrazů souvisí i povinná přilba na dětské kolo a doporučují se i chrániče loktů a kolen. A když zajistíte pitný režim, dobrou svačinu a průběžný dohled nad malým cyklistou, můžete směle vyrazit na rodinný výlet.

Síla je i v doplňcích dětského kola

Děti mají mít z kola radost, aby je jízda bavila. Potvrzují to i psychologové, kteří upozorňují na to, že jakýkoliv neúspěch dítě od výuky jízdy na kole odradí. Také nervozita rodičů už napáchala mnoho škod. Je třeba být dítěti trpělivým průvodcem a v žádném případě ho nesrovnávat s vrstevníky, protože každý má svůj jedinečný vývoj.

Za účelem motivace můžete malé slečně dopřát kolo s košíčkem a zadním nosičem pro panenky, klukovi zase přesnou kopii legendární terénní motorky. Dětská kola jsou  ideální dárky k narozeninám či Vánocům, které děti opravdu využijí, jak o tom svědčí recenze rodičů a prarodičů.


Publikováno: 2. 8. 2016