Dětská kola 14 palců

Pro koho jsou určena dětská kola velikosti 14 palců? Pro naše nejmenší cyklisty. Jaký je výběr a jak vybrat správné kolo pro děti?

Jedním z kritérií při výběru dětského kola je jeho velikost. Tu je potřeba vybírat velmi pečlivě, příliš velké kolo by mohlo malého cyklistu od jízdy na bicyklu odradit. A naopak nudit by se mohl na malém kole. Špatná velikost navíc negativně ovlivňuje posed na kole a může mít škodlivé účinky na zdraví zad.

Velikost kol 14 palců nejsou tak běžné (více se prodávají velikosti 12 a 16 palců). Kola "čtrnáctky" jsou vhodná pro děti staré 3-4 roky a výšky 95 - 105 centimetrů (někdy se uvádí až 115 cm). Často může být tato velikost kola prvním kolem v životě dítěte, tak vybírejte pečlivě. 

Jsou vhodné zejména v případě, kdy je například dítě vysoké na 12-ti palcové kolo, ale ještě nikdy na žádném kole nejezdilo. V takovém případě je vhodné zvolit kolo velikosti 14 palců. Jednotlivé velikosti dětských kol (12“, 16“, 20“, 24“) není vhodné přeskakovat.

Čtrnáctka se špatně shání

Mrknutím po diskusích a fórech na "cyklo" internetu jsme zjistili, že hodně rodičů řeší velikost prvního kola a rozmýšlí se mezi 12palcovým a 14palcovým, nebo dokonce 16palcovým kolem. Obecně se doporučuje jako první kolo mát to nejmenší 12palcové. Záleží však na zkušenostech dětí např. z odrážedla. Pokud je na něm zvyklé jezdit a udrží rovnováhu, můžete jej bez obav pustit na 12palcové kolo. Pokud je dítě větší a "dvanáctka" by na něj byla moc malá, nezbyde než pořídit větší kolo.

Na výběr máte ze značek Leader Fox, DHS, Rock Machine, Dino, výběr opravdu moc veliký není.

Pro nejmenší slečny - Dětské kolo DHS Miss Fourteen 1404 14"

Mezi nejprodávanější dětská kola této sezóny patří růžovo-bílý (nebo fialovo-bílý) model od oblíbené značky DHS. Rodiče i děti potěší výbava kola - blatníky, přední košík, zvonek a také bezpečnostní kryt řetězu. 

Kolo je pro všechny začínající cyklistky, asi od 3 let. Na kolo můžete připevnit balanční kolečka pro vyšší stabilitu při jízdě. A jak se pochlubil jeden ze zákazníků:
Tento výrobek jsem si vybral kvůli ceně a jeho vzhledu, jelikož jsem ve svém městě nesehnal tak hezký a levnější výrobek pro svoji vnučku... “


Publikováno: 28. 8. 2016