Školáci, jsou tu dětská kola pro děti od 6 let

Nástup do školy je obdobím, kdy už by dítě mělo znát výbavu jízdního kola i pravidla silničního provozu. Také si jistě samo rádo vybere kolo, na kterém bude rádo jezdit.

Šestileté dítě ví, že pro jízdu na kole platí totéž co pro chůzi po chodníku – vždy je nutné být s doprovodem. Lepší než silnice jsou samozřejmě cyklostezky.

 

Učte svého malého školáka zvolit správnou jízdní stopu, udržovat přímý směr jízdy, bezpečně brzdit a zastavovat, dbát na viditelnost a vždy používat dětskou helmu. Dětská kola jsou i tradičními dárky k nástupu do školy, Vánocům či ukončení první třídy. Pro tento věk vybírejte mezi dětskými koly velikosti 16 palců nebo 20 palců.

Dětské kolo 16 palců pro věk 4 až 7 let a výšku 100 až 125 cm

16palcová dětská kola se hodí pro děti okolo 5 let s výškou postavy od 100 do 125 cm. Tato dětská kola mají ve své výbavě balanční kolečka, stejně jako 12palcová kola. Zdatní malí cyklisté je však už nebudou potřebovat. Důležité je vybavení 16palcových kol bezpečnostním krytem řetězu a u některých modelů jsou součástí blatníky nebo úložné košíky.

Dětská kola 16 palců jsou ideální pro předškolní věku a pro malé školáky, někdy i jako první kolo.

Dětské kolo 20 palců pro věk 6 až 9 let a výšku 105 až 135 cm

20palcová dětská kola se hodí pro děti okolo 7 let s výškou postavy od 105 do 135 cm. Koupíte je už bez balančních koleček. Děti v tomto věku už většinou umí jezdit bez koleček, přesto je můžete dokoupit. Tato kola jsou už běžně vybavena přehazovačkou a některé modely také odpruženou přední vidlicí.

Dětská kola 20 palců jsou pro děti školního věku, které už umí jezdit na kole.

Tip na kolo pro školáka okolo 6 let

Na obrázku je dětské kolo Majdller Funny 20" - model 2015, roztomilé dětské jízdní kolo s širokou škálou funkčních a bezpečnostních doplňků. Ocelový rám se zvýšenou odolností umožňuje jízdu po rovném povrchu i v mírném terénu. Kolo je vybaveno účinnou kombinací čelisťové a nábojové brzdy, má přídavná kolečka, nosič, reflexní odrazky pro vyšší viditelnost, klakson, blatníky a ergonomicky tvarované sedlo pro pohodlí při jízdě. Jako rodiče určitě uvítáte vodicí tyč.

Kolo tak vyhovuje i dětem, které jsou ještě v cyklistických dovednostech nejisté. Spolu s písmenky a číslicemi se ale všechno rychle naučí!  


Publikováno: 6. 9. 2016